PD Naveza organizira v soboto, 17. avgusta 2019 pohod v Dolomite (okrog Treh Cin).

Urnik pohoda: Ljubitelji pohodništva se zberemo pred občinsko stavbo Videm ob 3.00 uri. Vrnitev domov v poznih večernih urah.

Smer pohoda: Iz Vidma se odpeljemo preko mejnega prehoda Karavanke nato proti Celovcu, Spittalu v Italijo proti Cortini d Ampezzo, nadaljujemo do Koče Rifugio Auronzo 2320 m, kjer parkiramo. Od tu pot nadaljujemo do sedla Forcella Lavaredo 2554 m. Pot nadaljujemo pod ostenjem mogočnega vrha Monte Paterno 2744 m proti Koči Rif. Locatelli.Od koče se sprehodimo mimo številnih razgledališč in jezerc, nakar se dvignemo za cca. 200 m in nadaljujemo proti sedlu Forcella di Mezzo 2315 m ter v pol ure pridemo na izhodišče do Koče Auronzo.

Hrana in pijača iz nahrbtnika, možnost toplih obrokov na planinskih kočah, pot je lahka in nezahtevna, čas hoje od treh ur navzgor, odvisno od postankov.

Oprema: Planinski ali treking čevlji, pohodne palice, lahka oblačila, primerna vremenu, sončna očala, krema za sončenje.

Prispevek udeležencev: 55 € plačilo pri prijavi na sedežu društva ali na TR RAČ. SI 56 6100 0000 8575 050 PD Naveza DOLOMITI.

Obvezno imejte s sabo planinsko izkaznico z plačano članarino za tekoče leto ter osebni dokument!

Vodili bodo vodniki PZS PD Naveza.

Prijave sprejema Danilo Milošič na GSM 041-588-261 do 10. avgusta oziroma do zasedbe avtobusa (število je omejeno zato pohitite).

Želimo vam varen korak in veliko lepih užitkov ter prijetno druženje!