Člani Planinskega društva Naveza praznujemo deset let delovanja. V ta namen smo pripravili slovesni 10. Občni zbor. Več v galeriji slik ter v prispevku priloge časopisa Večer.

PD Naveza vabi svoje člane na redni Občni zbor društva, ki bo v soboto, dne 13. februarja 2016 ob 18. uri v prostorih Občine Videm. Vabilo boste prejeli po pošti.

Vabljeni vsi člani PD Naveza!                                                           UO PD Naveza

PD Naveza vabi v soboto, 21. marca 2015 na pohod na Ivanščico.

Urnik pohoda: Pohodniki se zberemo na parkirišču pri občinski stavbi na Vidmu ob 8.00 uri, od koder se bomo z avtobusom odpeljali v Hrvaški Ivanec in naprej do Prigorca.

Smer pohoda: Iz Prigorca se bomo po gozdu podali po markirani planinski poti čez Konja do vrha Ivanščice. Z vrha je ob jasnem vremenu zelo lep razgled na Alpe, Medvednico, Prekmurje…Po daljšem postanku na koči se vračamo v dolino po isti poti. Pot je lahka, skupne hoje bo 3 - 4 ure.

Oprema: Planinski čevlji, pohodne palice, rokavice, v primeru snega gamaše ter male dereze, oblačila primerna času in vremenu. Hrana in pijača iz nahrbtnika, možnost toplega obroka na koči. Obvezno imejte zraven veljaven osebni dokument, zdravstveno izkaznico ter planinsko izkaznico!

Strošek prevoza: 8 €

Vodii bodo vodniki PZS PD Naveza. Prijave sprejema tajnik Marko Vinko na GSM 031 237 626 do nedelje 15.3.2015 oziroma do zasedbe avtobusa. Število mest je omejeno!

Pohoda se lahko udeležite le s plačano članarino za leto 2015! Vodnik si pridržuje pravico do odpovedi izleta zaradi nepredvidenih okoliščin ali zavrnitvi udeleženca zaradi neprimerne opreme ali drugih dejavnikov.

Želimo vam prijetno druženje in mnogo lepih užitkov na pohodu!

UO PD Naveza

PD Naveza vabi 3. januarja 2015 na 7. Novoletni pohod na Boč.

Urnik pohoda: Pohodniki se zberemo pred Občino Videm ob 8.00 uri. Popolnili bomo osebne avtomobile in se odpeljali do parkirnega prostora pod Bočem.

Smer pohoda: Iz Poljčan se bomo podali po učni poti zaščitenih in redkih drevesnih vrst mimo votline Balunjače po Dedičkovi poti do vrha Boča. Z vrha se bomo spustili do Doma na Boču in si vzeli daljši postanek za počitek in malico, nato se bomo podali po krožni proti nazaj do avtomobilov in se odpeljali proti domu. Pot je srednje zahtevna in primerna za nabiranje kondicije v novi planinski sezoni ter traja v eno smer dobre dve uri. Pohod bo v vsakem vremenu.

Oprema: Planinski čevlji, pohodne palice, rokavice, topla oblačila primerna času in vremenu.

Vodil bo vodnik PZS Danilo Milošič s sovodniki.

Prijetno druženje v začetku nove planinske sezone in varen korak!                                     Vabi UO PD NAVEZA

PD Naveza organizira v soboto, dne 6.12.2014 pohod na Paški kozjak (960 m) ter njegov vrh Špik (1108 m).

Urnik pohoda: Pohodniki se zberemo pred občinsko stavbo v Vidmu ob 6 uri, od koder se z avtobusom odpeljemo proti Vinski gori.

Smer pohoda: Od izhodišča pri cerkvi Sv. Janeza v Vinski gori se bomo podali preko Gonžarjeve peči, pašnikov ter skozi bukov gozd mimo Ramšakove kmetije in naprej do Doma na Paškem Kozjaku. Od tu se potem kratko strmo vzpnemo do samega vrha Špika. Na vrhu je vpisna knjiga. Od tu se vrnemo nazaj do Doma na Paškem Kozjaku, kjer se okrepčamo in vrnemo do našega izhodišča delno po drugi, delno po isti poti. Z vrha Špika je čudovit razgled na Mozirske planine, Raduho, Peco, Uršljo goro in Savinjske Alpe. Zmerne hoje v eno smer je približno 2,5 uri. Pot je lahka in dobro označena.

Oprema: Planinski čevlji, primerna oblačila, pohodne palice (po želji). Hrana in pijača iz nahrbtnika, možnost tudi v Domu na Paškem Kozjaku.

Stroški prevoza: 13 €

Vodila bo vodnica PD Naveza Mateja Drev s sovodniki.

Prijave sprejema tajnik PD Naveza Marko Vinko na GSM 031-237-626 do nedelje 30. novembra oziroma do zasedbe avtobusa.

Želimo vam prijetno druženje in mnogo lepih užitkov na pohodu !                                             UO PD NAVEZA

Plan pohodov

Največkrat prebrano