0, 10.06.2019 07:11

Izlet na ledeniško ploščad Grossglockner - 6. julij 2019

PD Naveza organizira v soboto 6. julija 2019 izlet na ledeniško ploščad Grossglockner.

Urnik pohoda: Ljubitelji pohodništva se zberemo pred občinsko stavbo Videm ob 6.00 uri. Iz Vidma se bomo odpeljali z avtobusom v smeri Avstrije - Grossglockner, skozi Dravograd v Avstrijo, kjer nadaljujemo po avtocesti do izhodišča za Grossglockner. Po vožnji po Glocknerstrasse se odpeljemo do ledeniške ploščadi, kjer parkiramo. S ploščadi je enkraten pogled na ledenik Grossglockner. Možnost je tudi dostopiti na ledenik ali se do njega odpeljati z zobato železnico. Po ogledu ledenika se bomo ustavili pri cerkvici Heiligenblut (Sveta kri), kjer si bomo ogledali cerkvico. Po ogledu cerkvice se vračamo proti domu.

Hrana in pijača iz nahrbtnika, možnost toplega obroka na ploščadi.

Oprema: Planinski čevlji za hojo po ledeniku, palice, oblačila primerna času in vremenu. S sabo imejte obvezno osebni dokument!

Prispevek udeležencev: 55 € (v ceno je vključen prevoz, vstopnina, parkirnina).

Vodili bodo vodniki PZS PD Naveza.

Prijave sprejema tajnik Drago Sakelšek na GSM 041-302-596 do nedelje 30.junija 2019. Število je omejeno zato se prijavite čimprej!

Želimo vam varen korak in veliko prijetnih užitkov ter prijetno druženje!                                       PD NAVEZA